731 377 774 Pokud se nedovoláte nezoufejte, ihned jak to bude možné zavoláme zpět.
info@dizi.cz Na e-mail se snažíme odpovídat co nejdříve
Zde naleznete otázky na které se nás klienti často ptají:
1. Pokud si pořídím ''Vaše'' wifi připojení nebude internet vypadávat při špatném počasí?
V žádném případě se nemusíte bát zavislosti stability a fungování připojení s ohledem na počasí. Všechny naše bezdrátové spoje jsou dostatečně dimenzovány pro vzdálenosti na které jsou instalovány s dostatečnou rezervou pro možný pokles příjmaného signálu. + všechny naše páteřní profesionální spoje v pásmech 10GHz a výše obsahují funkci ACM, kdy se spoj v případě jakéhokoliv poklesu signálu ''nerospojí'', ale pouze podřadí modulaci na nižší bez jakéhokoliv ani sekundového výpadku.
2. Pokryje mi wifi router dostatečně celý dům/byt wifi signálem?
Na tuto otázku nejde jednoznačně odpovědět, wifi signál se v každém domě chová ''šíří'' úplně jinak. Záleží na mnoha faktorech, zejména počtu překážek ''zdí'' v cestě mezi wifi routerem a zařízením na něj připojeném + materiálu z kterého jsou vyrobeny a také okolním rušením. Které nemusí být způsobeno okolními wifi routery sousedů, ale také obyčejnými el. spotřebiči v domě. Nejlepší umístění wifi routeru je vždy nutno zkonzultovat na místě dané instalace. Pokrytí pro rozlehlé domy, posezení na dvoře a podobně je většinou realizováno více wifi routery rozmístěnými tak aby dostatečně pokryly požadovaný prostor.
Hodně lidí si myslí, že výměnou anténky na wifi routeru za silnější/delší se pokrytí zlepší. Není to tak vždy... Když si představíte jak vypadá šíření Wifi signálu z anténky na domacím routeru (standartně se ziskem 5dB) tak je to jakoby tvar ''koblihy'' šíří se tedy do stran, ale také nohoru a dolů. Pokud anténku vyměníte za silnější všesměrovou např. 10dB, signál se sice zesílí více do stran, ale nahoru a dolů zeslábne, protože tvar vyzařovaní se změní na jakoby tvar ''talíře''. Zde platí pořekadlo: ''méně je někdy více'' :-) + silnější wifi anténa zachytí více škodlivého rušení z okolí.
3. Když mám někde slabý signál koupím wifi zesilovač do 230V zásuvky tzv. ''Wifi Extender'' a tím daný prostor pokryji.
Toto řešení nedoporučujeme, testovali jsme nepřeberné množství těchto zařízení od různých výrobců a stejně byly nakonec všechny demontovány a nahrazeny natažením kabelu a umístěním dalšího wifi routeru. Tyto ''Extendery'' mají také vlastnost, že je rychlost poloviční... Musí signál příjmout a vyslat dále v reálném čase.
4. Rád bych umístil další wifi router někde v domě, ale nemám k němu možnost natáhnout internetový UTP kabel ze stávajícího rozvodu a nikde nechci vrtat/sekat.
Na tento problém je řešení použitím dvou PowerLine adaptérů do 230V zásuvky, data k danému routeru se přenáší pomocí stávajících elektrických 230V rozvodů rychlostí srovnatelnou s UTP 100Mbps rozvodem. Toto řešení máme dlouhodobě otestováno se 100% spolehlivostí.
5. Agregace... Co znamená pojem agregace? Nevím co si pod tím mám představit... Sdílím snad svoji rychlost s dalšími lidmi v mém okolí?
Pokud Vás zajímá jak máme toto řešeno tak se neváhejte zeptat/napsat. Zašleme Vám stručný popis jak máme tuto vlastnost řešenu. Garantujeme, že lépe než jakákoliv konkurenční síť v okolí a toto ''Know-how'' si bedlivě střežíme. (V žádném případě není žádná naše klientská linka rychlostně závislá na ''sousedech'' v okolí...).
6. Wifi připojení jsem už měl a mám špatné zkušenosti věčně to nešlo nebo jelo pomalu a radši budu platit více za kabelové přes Kabelovku nebo Pevnou linku Adsl...
S tímto dotazem se také často potýkáme... V minulosti byl velký boom wifi sítí, kdy si wifi vysílače vytvářel kdo chtěl a připojoval své známé za zlomek ceny a tak nějak to šlapalo... odkud internet bral to nikomu neřekl, že třeba zdroj pro svůj vysílač měl adsl připojení, které pro tolik požadavků není určeno to nikdy neřekl... Ale postupem času, kdy se poptávka stálého datového toku pro domácnost zvýšila z pár Mbit na desítky Mbit, se tyto problémy dotkly těchto poskytovatelů a u mnoha lidí zanesly negativní obraz pro toto připojení... Daný poskytovatel nevěděl jak tomu čelit díky nedostatku zkušeností v síťové a IP problematice... U nás se tohoto nešvaru bát nemusíte, neustále sledujeme vývoj v této oblasti a vše budujeme s výhledem do budoucna + jakýkoliv problém ihned řešíme a vše vždy řekneme otevřeně jak to je a v čem je problém, nikdy si nevymýšlíme ruzné nesmyslné argumenty aby jsme klienta takzvaně ''umlčeli'' a tím byl problém uzavřen...
7. Kde mám měřit svoji rychlost připojení?
Stránek pro měření rychlosti internetu je nepřeberné množství. Dlouhodobě nejspolehlivější a nejpřesnější měření poskytuje stránka www.speedtest.net žádnou jinou nedoporučujeme... dle testů co jsme prováděli přímo v místě optické připojky s garantovanou rychlostí na všech možných serverech vykazoval 100% přesnost pouze tento ''měřák''.
731 377 774 Pokud se nedovoláte nezoufejte, ihned jak to bude možné zavoláme zpět.
info@dizi.cz Na e-mail se snažíme odpovídat co nejdříve