Výpadek vysílače Starý Poddvorov škola 27.9.2018 14:01-18:52

Dne 27.9.2018 ve 14:01 nastal výpadek celého vysílače Starý Poddvorov ZŠ. Stala se zde událost co se nám ještě nikdy nikde nestala tak se s ní s Váma rádi podělíme.

Sled událostí byl následující:

1. 13:49 přišla automatická sms z dohledového systému, že směrová vysílací anténa pro Bytové domy SP: 350,351,352 je Offline.
2. 13:55 proběhla vzdálená diagnostika všech prvků v tomto místě, vše fungovalo, offline byla pouze anténa pro bytové domy viz. výše.
3. 14:01 se odmlčely všechny prvky na tomto místě včetně profesionálního spoje dodávky konektivity Racom RAy2 17GHz 360Mbit.
4. 17:25 umožněn vstup technika na vysílač.
5. První vizuální zjištění bylo, že odešel profesionální průmyslový napájecí zdroj s funkcí UPS, který na tomto místě napájí veškeré prvky, házel chybu zkratu výstupu.
6. 17:55 byl zdroj vyměněn za nový s třikrát větším výkonem než byl původní. Po spuštění opět ta stejná chyba zkrat výstupu.
7. Bylo podezření, že danou chybu může způsobovat zkrat/odejítí záložních baterií, které jsou přímo na tento zdroj fyzicky napojeny a už zde byly umístěny cca 5let, proběhlo tedy složité vyřazení baterií a překabelování celého rozvaděče. Po vyřazení baterií a nové zapnutí byla chyba stále stejná...
8. Všechny kabely k vysílacím anténám byly vypojeny a začal se postupně připojovat jeden za druhým... A tady se přišlo na celou příčinu tohoto kolapsu... Odešla vysílací elektronika jednoho stroje a ta způsobila zkrat... její konektor v napájecím panelu se úplně spekl:

Pro jistotu byly všechny vypojeny ze společného záložního napájení a každý dostal ''provizorně'' své trafo. Kde momentálně není zajištěna funkce záložního napájení.  V následujícím týdnu proběhne instalace zcela nového Rack rozvaděče, kde budou všechny prvky nové ať máme klidné spaní...

MÁTE JAKÝKOLI DOTAZ?

731 377 774 Pokud se nedovoláte nezoufejte, ihned jak to bude možné zavoláme zpět.

info@dizi.cz Na e-mail se snažíme odpovídat co nejdříve