Výpadek Mutěnice stožár Bůdy + Dubňany 13.10.2018 (9:31-11:13 a 12:03-17:50) a poté: Dubňany 22.10.2018 (20:54-10:07)

V minulých 14 dnech máme za sebou další dva krušné dny nečekaných výpadků, které přišly jako blesk z čistého nebe a nám přihodily nemálo starostí a nervů, které nikdo nečekal... Nechceme zde v blogu zveřejňovat jen úspěchy/kladné příspěvky, ale objektivně vše co se v naši síti udává... Sled událostí byl následující: 

13.10.2018 Vysílač Mutěnice 6 Stožár Bůdy + celé Dubňany byly mezi 9:31-11:13 Offline poté vše naběhlo a mezi 12:03-17:50 opět Offline... Příčinou byl Burčákový pochod Mutěnice, kde bylo několik desítek tisíc lidí a trafo elektřiny EON vypovědělo službu pro celou tuto oblast Bůdy, naše záložní napájení z baterií na tomto místě bylo nefunkční, napájecí zdroj, který tuto funkci automaticky zajišťuje i v případu výpadku ze záložních baterií byl zničen pravidelnou výlukou sítě EON , která v tomto místě byla před cca 14dny před tímto ''nečekaným výpadkem'' o nefunkčnosti jsme neměli šanci se nijak dopředu dozvědět přišla až s touto událostí. V Novém Poddvorově máme nonstop online nachystánu benzínovou elektrocentrálu připravenou pro takovýto případ nenadálého výpadku elektřiny...  Vyzvedli jsme ji po obědě a jeli na místo Stožáru Mutěnice a zde se ukázalo, že je to nadlidský úkol... Všude v okolí byly příjezdové cesty uzavřené a neprůjezdné... tisíce lidí všude.. Hodinu se zkoušelo přijet na místo ze 4 různých směrů i přes polní cesty, ale bez úspěchu všude neprůjezdné... Akce elektrocentrála tedy padla.. A čekalo se na pozdější hodinu až bude lidí méně...  V 17:50 se nám podařilo na místo dostat a původní vadný zdroj u kterého již nebyla funkce záložní napájení z baterií aktivní vyměnit za nový, kvalitnější a s dvojnásobným výkonem oproti předešlému. Jak naše cesta i v tuto hodinu k tomuto stožáru probíhala můžete shlédnout zde:

Video_onboard_Youtube ZDE

22.10.2018 Dubňany 1: Ve 20:54 zničeho nic klekl celý vysílač Dubňany 1, který přeposílá i veškerý signál na vysílač Dubňany 2.   Technik se na místo dostal druhý den ráno a příčina byla ihned jasná.... kolaps napájecího zdroje, který byl neustále ve zkratu a vyhazoval hlavní jistič elektřiny při všech pokusech o obnovení. Zdroj byl tedy vyměněn za nový, kvalitnější a s dvojnásobným výkonem oproti předešlému. Stejně jako v případě Stožáru Mutěnice výše a zároveň byly záložní baterie na bodě Dubňany 1 vyměněny za nové s životností 10-12let a 3x větší kapacitou než zde byly nainstalovány doposud...

MÁTE JAKÝKOLI DOTAZ?

731 377 774 Pokud se nedovoláte nezoufejte, ihned jak to bude možné zavoláme zpět.

info@dizi.cz Na e-mail se snažíme odpovídat co nejdříve