Newsletter 6/2018

16.5.2018 - Byl vybudován nový stožárový systém na bývalé zemědělské budově na kopci jižně od Hovoran. Toto místo zajistí rozšíření pokrytí naši sítě do nových obcí. Jedná se o místo s pěkným výhledem, takže vážně uvažujeme o instalaci webkamery + meteostanice a vytvoření nové stránky meteostanice na tomto místě.

8.6.2018 - Od 25.5.2018 byly nefunkční obě stránky meteostanic z důvodu zavedení nových Firewall pravidel na hlavním routeru pro zvýšení bezpečnosti proti síťovým útokům z internetu. Dne 8.6.2018 byl problém vyřešen a meteostanice jsou opět funkční jako dříve.

Co nejdříve hned jak to půjde - Máme nakoupeny nové profesionální aktivní páteřní prvky (Switche+Routery) a silnější záložní napájení + baterie v řádech stovek AH (Ampér hodin) pro několik páteřních bodů v hodnotě cca 160000kč. Bohužel doposud nebyl čas tyto akce naplánovat a uskutečnit... máme hektické období, kdy se teprve teď dodělávají akce co v zimním odbobí nebylo možné uskutečnit. Jedná se o složité výměny, kdy bude potřeba instalace nových rack rozvaděčů a bude se vždy jednat o výpadky v řádu hodin, které zasáhnou pokaždé několik stovek zákazníků...  O každé zdárné modernizaci zde budeme vždy informovat. Do zimy máme co dělat aby se kvalita sítě posunula ještě o řád výše než jak je postavena doposud... Zákazníci postiženi případným výpadkem poskytované služby budou vždy několik dní dopředu informováni e-mailem o přesném dnu a času výpadku.   Děkujeme za pochopení...

A co chceme zrealizovat do konce prázdnin? - Máme v plánu výměnu páteřního spoje pro oblast Mutěnice/Dubňany za profi licencovaný spoj. Ihned po této akci budeme navyšovat naši celkovou konektivitu do sítě internet na řády Gbit/s. + proběhne celoplošné navýšení rychlostí všech aktuálních tarifů při zachování stávajících cen.

19.6.2018 - Byl aktivován a spuštěn zcela nově vybudovaný antenní systém na bývalé zemědělské budově na kopci jižně od Hovoran. Záložní napájení pro případ výpadku energie zajišťují baterie o kapacitě 40Ah s garantovanou životností 10-12let. Všechny prvky budeme cca 10dni vzdáleně zatěžovat a testovat. Po splnění všech testů na 100% začneme zajišťovat informovanost o nově pokrytých místech z tohoto místa.

20.6.2018 - Byl od 6:00 do 15:00 výpadek všech českých televizních DVB-T/T2 kanálů přijímaných z brněnského vysílače. Proběhla předem plánovaná údržba brněnského vysílače Českých Radiokomunikací (CRA) na stanovišti Krásensko Kojál. Šíří se přes něj Multiplex 1, Multiplex 2, Multiplex 3.

DVB-T2 tv příjem (už není na co čekat)... - Pokud přijímáte televizní signál přes klasickou anténu na střeše a nemáte televizor, který zvládá novou normu vysílání DVB-T2. Zvažte pořízení nového televizoru, který již obsahuje tuner této normy. Pokud máte televizor v 100% kondici, ale tuto normu neumí pak je tady možnost pořízení DVB-T2 Set-top boxu, který DVB-T2 signál příjme a do televize pošle přes HDMI/Scart kabel. Zakoupíte v každé elektro prodejně, která prodává televizory nebo můžete objednat u nás za cenu 750Kč včetně dopravy. Pomalu, ale jistě se přechází na tuto normu a za cca 2 roky už bude klasické DVB-T zcela vypnuto a poběží jenom DVB-T2. Již nyní v této normě vysílá více nových kanálů a hlavně všechny kanály České televize zde vysílají zcela zdarma v HD rozlišení... Je použit nejnovější kodek H.265 a podle nezávislých testů je kvalita obrazu lepší než u současného HD satelitního vysílání operátorů působících v ČR.

MÁTE JAKÝKOLI DOTAZ?

731 377 774 Pokud se nedovoláte nezoufejte, ihned jak to bude možné zavoláme zpět.

info@dizi.cz Na e-mail se snažíme odpovídat co nejdříve