Newsletter 3/2018

16.3.2018 - Nastal jako blesk z čistého nebe výpadek všech služeb naši sítě. V cca 5:20 ráno se náš hlavní router, který je umístěň přímo v místě optické přípojky zcela odmlčel po cca 3 letech nepřetržitého provozu. Vstup na místo nám byl uskutečněn v 8:18. Byl pouze zaseknut a po fyzickém restartu napájení začal ihned fungovat jako dříve. Výměna za provizorní kus tedy nebyla provedena a ihned byl objednán nový výkonější a kvalitnější, který již obsahuje dva nezávislé napájecí zdroje, které zajistí v budoucnu při výpadku/zakolísání jednoho provoz dále bez jakéhokoliv výpadku a nás upozorní, že se zde něco událo. Tento kus již máme skladem a výměnu provedeme v týdnu po Velikonocích. Při výměně bude výpadek cca 10-15min, všem zákazníkům bude s časovým předstihem poslán e-mail o přesném dnu a času výměny.   

22.3.2018 - Proběhla instalace dvou nových úzce směrových sektorů na vysílači ''Příhradový stožár Mutěnice 6''(Použity byly momentálně nejkvalitnějsí úzce směrové antény na trhu RF-Elements včetně plně odstíněného boxu vysílací elektroniky, cena jednoho tohoto sektoru je 5700Kč. Cena je více než dvojnásobná oproti jiným méněkvalitním sektorům).

23.3.2018 - Proběhla instalace nového sektoru na vysílači Mutěnice 2. Pro uživatele z ulic Nedělní/Nová, kteří doposud byly připojeni až na vysílač Mutěnice 1, ale vzhledem k rostoucímu počtu uživatelů z tohoto směru už vysílací anténa přestala stíhat odbavovat požadovaný datový tok. Tímto krokem se vše vyřešilo a jsou dané přípojky 100% i vzhledem ke kratší vzdálenosti klient-vysílač, která se zkrátila o cca 500m.

24.3.2018 - Proběhla výstavba zcela nového vysílače Čejč 2 na jihu obce.
(Fotografie výhledu z tohoto vysílače již je umístěna v sekci Galerie).

27.3.2018 - Nastal přesně v 11:00 výpadek všech služeb naši sítě způsobený závadou na páteřním optickém POP uzlu v Hodoníně dodavatele naší konektivity do sítě internet (s náma to nemělo nic společného a nemohli jsme to nijak ovlivnit). Výpadek se nejednal jenom nás, ale mnoha dalších sítí, ve výsledku se jednalo o několik tisíc koncových přípojek bez internetu. Vypověděl službu páteřní optický switch, který jen tak někde nový k vyzvednutí není, dodání nového + výměna byla provedena v cca 17:30. Spuštění všech přerušených služeb proběhlo v 17:45.


MÁTE JAKÝKOLI DOTAZ?

731 377 774 Pokud se nedovoláte nezoufejte, ihned jak to bude možné zavoláme zpět.

info@dizi.cz Na e-mail se snažíme odpovídat co nejdříve