Newsletter 3/2017

8.3.2017 byla konečně opravena Meteostanice Mutěnice výměnou měřící elektroniky za nový kus (5400Kč).

11.3.2017 proběhla finální konzultace pro výstavbu příhradového stožáru v kopci nad oblastí Búdy Mutěnice.
Celá tato akce bude náročná nejenom finančně ale i legislativně, logisticky a pracovně...  Od zítřejšího dne budeme konat všechny potřebné kroky a ihned zde bude informovat jak se celá akce dále vyvíjí... V letošním roce je to pro nás jeden z hlavních cílů, kterého chceme dosáhnout. Pokud vše výjde dle plánu bude to obnášet:

1. Zajištění všech legislativních dokumentů a povolení
2. Výkop pro ''patku'' stožáru 120cm x 120cm x 90cm
3. Umístění patky + instalace zemnící armatury pod výkop + zalití betonem
4. Vykopání 52m dlouhého žlabu v prudkém kopci pro přívod elektřiny + chráničky optického kabelu. 
5. Po vytvrdnutí betonu umístění 6m příhradového stožáru vyrobeného na míru s povrchovou úpravou: žárový zinek- 120mikronů.
6. Umístění technologií, nebudeme troškařit když už tak už a na 100%, počítá se s novým profesionálním bezdrátovým spojem o kapacitě minimálně 360Mbit, který zajistí dostatek kapacity a kvalitu linky + odezvu tak jako v místě optické přípojky.  Pro vysílání pro koncové klienty budou použity zcela nové úzce směrové antény, které jsou momentálně novinkou a doposud je nikde umístěny nemáme a ikdyž si prohlédnete jakýkoliv konkurenční vysílač v celé oblasti od Dubňan až po Poddvorov/Čejč nikde je doposud nezáhlednete. Budeme první...   Kvalitní záložní napájení bude samožřejmě také umístěno. A co nás čeká naposled tak pokud vše výjde jak je naplánováno bude zde umístěna webkamera Mutěnice, jedná se opravdu o parádní místo kde je výhled na celé okolí i na Slovensko takže by to mohlo být 100% ve všech směrech :-) 

Někoho možná napadne otázka proč to a stojí to za to? 
Dlouho jsme nad tímto přemýšleli... Mutěnice máme momentálně pokryty z cca 90% a nikdy jsme klientům žádající připojení neřekly ne!   Ale v poslední době se na nás obrátilo několik klientů z oblasti kolem benzínové stanice u Základní školy, kteří nemají žádnou jinou možnost připojení ani kabelově a pak také díky ''EET'' několik zákazníků ze sklepů ''Búdy'' a tyto místa jsou zakleté díky teréním překážkám a stromům zde nejsme schopni zajistit 100% kvalitu poskytované služby. Proto bylo rozhodnuto, že do toho skočíme po ''hlavě'' a prostě se to udělá....   Ve výsledku se celá tato akce včetně technologií vyhoupne na částku cca 300000Kč.  

17.3.2017 byla nainstalována nová reklamní plocha v Čejkovicích u kruhového objezdu ulic Bílovická/Masarykova/Cigánov. Fajnšmekři si můžou všimnout, že se nejedná pouze o jednu plochu, ale i další, která nabízí zcela jinou službu na kterou jsme doposud nijak neupozorňovali, ale máme na ni veškeré zkoušky, povolení a jsme ji schopni poskytnout...

A jak to vypadá s datovým tokem naši sítě směrem do internetu? Můžete shlédnout na grafu níže:

Za posledních 11 měsíců datový tok neustále strmě stoupá směrem nahoru... Momentálně odbavujeme cca dvojnásobný datový tok než před rokem...

MÁTE JAKÝKOLI DOTAZ?

731 377 774 Pokud se nedovoláte nezoufejte, ihned jak to bude možné zavoláme zpět.

info@dizi.cz Na e-mail se snažíme odpovídat co nejdříve