Newsletter 3/2016

1. Poslední týden v Březnu byl vybudován nový vysílací bod v oblasti Pod Dubňansků horů, který pokrývá zbytek chat/vinných sklepů, kde doposud viditelnost na stávající vysílač nebyla.

2. Pořídili jsme nového pracanta. Nejnovější profi dron DJI Phantom 3 Professional, který pořizuje záběry v suprové 4K kvalitě (20min záznamu zabíra 10GB dat) a je schopen letu i ve velmi silném větru a na záběru je obraz stále 100% stabilní.

3. Datový tok naši sítě do Dubňan již občas dosahuje svého maxima, kdy narůstá odezva. V horizontu cca 2 měsíců bude instalován nový profi páteřní spoj Orcave 1S10 nebo Racom Ray2 (ještě se rozhodne). Každopádně tato akce bude ve výsledku obnášet investici +-100000Kč a vyšší stálou spotřebu elektřiny, kterou musíme platit o cca 45W. Odměnou bude 100% kvalita služby bez kolísání s odezvou jako u optické přípojky.

4. Do půlky Dubna bude vybudován nový vysílací bod v obci Čejč, který pokryje 90% obce a výhledově další dvě okolní.

5. V poslední době se potýkáme s nebývale velkou poptávkou o připojení. Kapacitní rezervy sice ještě máme, ale pomalu a jistě už se blíží jejich strop. Zatížení CPU hlavního routeru v místě optické přípojky, který řídí a omezuje rychlosti všech klientských linek už občas dosahuje vytížení 85%. Kapacita páteřního bezdrátového spoje pro lokalitu Severo-Západ již občas dosahuje 80% své kapacity.    V následujících měsích bude s výhledem do budoucna vyřešení těchto otázek prioritou. Proběhne výměna páteřního routeru za zcela jiný stroj s několikanásobně větším výkonem, který by měl na x let dopředu vydržet a spolkne investici cca 30000Kč.   Páteřní spoj pro lokalitu Severo-Západ bude řešen výměnou za licencovaný profi spoj..  A ne jenom tak ledajaký, ale špičku v oboru Izraelské firmy Ceragon, která zajišťuje dodávku těchto spojů pro telco operátory v celém světě.
Postup bude následující:
Žádost na Český Telekomunikační úřad pro přidělení licencované frekvence.  Po přidělení frekvence zadání výroby spoje v dané licenci do Izraele. (cca 2měsíce než bude vyroben a plně otestován).  Nasazení.   Po tomto kroku budeme navyšovat naši celkovou konektivitu do sítě internet. Jakou částku tato akce bude obnášet ještě přesně nevíme, ale bude to ranec. Nedá se nic dělat.... pro zajištění 100% kvality poskytovaných služeb do budoucna není jiné východisko než tento postup. 

MÁTE JAKÝKOLI DOTAZ?

731 377 774 Pokud se nedovoláte nezoufejte, ihned jak to bude možné zavoláme zpět.

info@dizi.cz Na e-mail se snažíme odpovídat co nejdříve