Newsletter 2/2016

1. 1.2.2016 byla na vysílači Čejkovice 3 vyměněna příjmová anténa + elektronika za novější a zejména směrovější verzi. Žádnou takovou nikde v Čejkovicích a okolí nenaleznete pouze u Nás. Zajistí lepší stabilitu bez kolísání.

2. 7.2.2016 v 8:33 nastal výpadek vysílacího bodu Čejkovice 2, došlo k rozpojení profesionálního 10GHz spoje, který dodává konektivitu na tento bod. Situace byla prověřována z obou stran spoje, problém byl způsoben silným větrem, který pootočil celým stožárovým systémem na bodě Čejkovice 2. Problém byl vyřešen odpoledne + stožárový systém lépe staticky ukotven aby se daný problém v budoucnu nemohl opakovat.

3. Konečně nám po x měsících dlouhého čekání byla z Prahy dodána nová na míru vyrobená panoramatická webkamera (nejedná se o klasickou IP kameru, ale o zařízení skládající se z kvalitního fotoaparátu Canon Powershot napojeného na linux miniPC, který fotografie zpracovává a zasílá na web. Jsou v suprové kvalitě oproti jakékoliv ''klasické'' IP kameře.  Dne 13.2.2016 bude v Mutěnicích tato kamera nainstalována. Online výstup bude dostupný na stránce meteostanice Mutěnice.

4. V rámci zkvalitnění stability poskytovaných služeb budou do konce Ledna vyměněny příjmové antény a elektronika na vysílačích Mutěnice 2 a Mutěnice 4 + proběhne upgrade záložního napájení na těchto bodech.

5. Koncem Února proběhne výstavba nového vysílacího bodu v oblasti Pod Dubňansků horů, který zpřístupní naše připojení ve sklepech/chatách více na Západ, kde doposud viditelnost na stávají bod kvůli kopci nebyla.

MÁTE JAKÝKOLI DOTAZ?

731 377 774 Pokud se nedovoláte nezoufejte, ihned jak to bude možné zavoláme zpět.

info@dizi.cz Na e-mail se snažíme odpovídat co nejdříve