Máme zde nový rok 2020. Jaké máme aktuální plány upgrade sítě? Co nás čeká a nemine v dohledné době?...

Máme zde nový rok 2020 a další kapitola neustálého vylepšování sítě a hlavně vysílacích bodů je před náma. Nekonečný boj tak jako každý rok... Vše jde neustále kupředu a stále se vytvářejí nové a nové výzvy a požadavky co vylepšit/upravit/navýšit. Počasí nám momentálně přeje mrazy nejsou takové jako dříve.

Co teda:

Výměna hlavního routeru celé sítě za výkonější:   (Splněno 8.2.2020)
Páteřní router celé naši sítě, který je umístěn v místě optické přípojky už si občas za poslední měsíc takřka sáhl na své maximum ikdyž nakupovaná datová kapacita má ještě rezervu. Daný stroj výrobce Mikrotik má od doby nasazení u nás 4ks nástupců s postupným navyšováním výkonu, ale po aktuální analýze provozu bylo řečeno, že i aktuálně nejvýkonější model by nestíhal odbavovat tok naši sítě po přechodu na nové řízení automatickým redakčním systémem. Neponechali jsme nic náhodě a nechali si postavit nejmodernější výkonný router na serverové platformě SuperMicro optimalizovaný na míru pro naše potřeby. Cena 51000Kč.   Všem klientům bude předem zaslán email s přesným dnem a časem instalace + odhadovaný čas výpadku.

Zde je graf porovnání vytížení starého vs. nového routeru. Rozdíl je opravdu markantní. Tam kde dříve jel na 99% se nový fláká s 3%. :-)

Nový Poddvorov 1:
1. Instalace nového Rack rozvaděče do kterého bude umístěno nové profi napájení a extra silné záložní baterie pro případ výpadku, v tomto místě se po tomto kroku bude jednat o největší umístěnou kapacitu baterií ze všech našich vysílačů, které doposud máme instalovány.

Čejkovice 6: (nový vysílač)
Vytvoření zcela nového vysílače na posledním domě v ulici ''Na Větřáku''. Zde se bude jednat o velkou investici. Na straně Poddvorova bude muset být postaven nový stožárový systém s velkým průměrem + kabelové vedení optického kabelu typu Armor. Konektivitu na vysílač bude dodávat profi spoj o kapacitě 1Gbit symetricky + budou instalovány úzce směrové antény pro klienty vyrobeny na míru (max 30°), které doposud nikde nasazeny nemáme, ale už čekají ve skladu na nasazení. (Cena této akce bude +- 141000Kč).

Mutěnice 1:
1. Výměna hlavního napájecího zdroje s funkcí UPS za zcela profi kus, který má i funkci IP dohledu a online správy.
2. Instalace sekundárního rack rozvaděče pro umístění nových záložních baterií + výměna stávajících za nové s větší kapacitou a delší garantovanou životností. Aktuální doba zálohy z baterií při výpadku elektřiny na tomto místě je +-2hod. Po výměně bude doba +- 14hod. (Cena této akce = +- 13500kč) 

MÁTE JAKÝKOLI DOTAZ?

731 377 774 Pokud se nedovoláte nezoufejte, ihned jak to bude možné zavoláme zpět.

info@dizi.cz Na e-mail se snažíme odpovídat co nejdříve