10.8.2017 - Bouřka řádila... Přehnala se totální smršť...

Bouřka řádila v celém kraji. Stromy padaly na auta, tisíce lidí bez proudu... Každých deset sekund vyjížděli kolem půlnoci hasiči k popadaným stromům v kraji. Jižní Moravou se přehnaly silné bouřky. Kolem půlnoci také zůstaly desítky tisíc lidí bez elektřiny. Elektrické vedení zasáhly padající stromy. Silný vítr provázející noční bouřky po sobě zanechal větve ležící na ulicích a stromy popadané na silnicích i autech. V kraji kvůli bouřkám v noci na pátek také tři hodiny nejezdily vlaky v úseku mezi Mikulovem a Valticemi.

Jak tento vyjímečný stav zaznamenal náš dohledový systém? Viz:

Čtvrtek 10.8.2017:
19:35 - Plošný výpadek elektřiny v obcích Mutěnice+Dubňany. (Žádný vysílač nevypadl napájení automaticky bez výpadku převzalo záložní napájení z baterií).
19:39 - Elektřina na vysílačích v Mutěnicích+Dubňanech naskočila.
23:01 - Plošný výpadek elektřiny na všech vysílačích v obcích Starý+Nový Poddvorov. (Žádný vysílač nevypadl napájení automaticky bez výpadku převzalo záložní napájení z baterií).
23:06 - Plošný výpadek elektřiny na všech vysílačích v Čejkovicích. (Žádný vysílač nevypadl napájení automaticky bez výpadku převzalo záložní napájení z baterií).
23:11 - Plošný výpadek elektřiny na retranslačním bodě ve Strážovicích. (Vysílač nevypadl napájení automaticky bez výpadku převzalo záložní napájení z baterií).
23:19 - Elektřina ve Strážovicích naskočila.
23:44 - Elektřina v Čejkovicích naskočila.
Pátek 11.8.2017:
6:35 - Napájení ze záložních baterií na páteřním bodě v Novém Poddvorově vyčerpalo svoji kapacitu a nastal výpadek (obec stále bez elektřiny od 23:01 minulého dne)
7:30 - Na místo páteřního bodu v Novém Poddvorově vyrazil technik s elektrocentrálou. (8:05 byl bod přepojen na elektrocentálu a veškerý datový provoz ihned obnoven). 
10:47 - Elektřina v Novém Poddvorově naskočila. (Přepojení z elektrocentrály na napájení ze sítě již bylo bez výpadku, baterie se stihly z elektrocentrály nabít a tento krátký prostoj při přepojení hravě překonaly).

Tímto se omlouváme zákazníkům, kteří při této mimořádné situaci pocítili nějaký výpadek, příroda je prostě silnější a vždy bude mít navrch ;-)  Ale myslíme, že to naše síť překonala se ctí a dobrým výsledkem díky pečlivosti s kterou vše budujeme a záložnímu napájení, které máme všude umístěno a neustále zlepšujeme a dále budeme...

MÁTE JAKÝKOLI DOTAZ?

731 377 774 Pokud se nedovoláte nezoufejte, ihned jak to bude možné zavoláme zpět.

info@dizi.cz Na e-mail se snažíme odpovídat co nejdříve